Peeling medyczny – co to jest?
Peeling medyczny to zabieg o efekcie pielęgnacyjno-leczniczym,
Jest to metoda złuszczania naskórka oraz terapia wspomagająca przy różnych rodzajach trądziku.
Najprostsze w użyciu peelingi można spotkać w drogeriach. Ich problem jest jednak taki, że nie rozwiązują wielu problemów skórnych, które raz na jakiś czas powinny zostać poddane profesjonalnym zabiegom, gdyż jedynie wówczas skóra odzyska swój blask i zostanie dogłębnie oczyszczona. Do takich profesjonalnych zabiegów zalicza się właśnie peelingi medyczne.
Dlaczego peelingi te muszą być wykonywane przez profesjonalistę?
Gdyż zawierają w swoim składzie kwasy, których rodzaj i stężenie należy dobrać odpowiednio do typu skóry pacjenta i ewentualnych problemów estetycznych. Lekarz dba również o bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu.
Wskazania do wykonania
peelingu medycznego
Peeling medyczny może zostać wykonany praktycznie na każdym rodzaju skóry i cery. Peelingi medyczne z wykorzystaniem wyższych stężeń substancji aktywnych zalecane są natomiast dla:
- cer tłustych z problemami trądzikowymi
- cer z widocznymi drobnymi zmarszczkami
- osób, którym zależy na redukcji przebarwień
- skór z widocznymi bliznami potrądzikowymi
- skór przetłuszczających się
- cer ze zrogowaceniami
- cer tłustych z problemami trądzikowymi
- cer z widocznymi drobnymi zmarszczkami
- osób, którym zależy na redukcji przebarwień
Rodzaje
peelingów chemicznych
Peelingi różnią się między sobą przede wszystkim rodzajami substancji aktywnych.
Substancjami tymi są przede wszystkim kwasy, które mogą wykazywać właściwości złuszczające, antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a także rozjaśniające. W medycynie estetycznej wyróżniamy wiele kwasów, ale najczęściej stosowane, to:
Kwas glikolowy
– to składnik złuszczający pozyskiwany z soku trzciny cukrowej. Dedykowany jest do każdego typu skóry. Przy skórach suchych i szorstkich, doskonale nawilży i wygładzi jej powierzchnię. Z kolei przy skórach tłustych z rozszerzonymi porami czy bliznami potrądzikowymi – przywróci odpowiednie pH, odżywi i wygładzi.
Kwas salicylowy
– stosowany szczególnie w terapii skór tłustych, zanieczyszczonych, wykazujących skłonności do powstawania zmian trądzikowych. Kwas ten charakteryzuje się przede wszystkim działaniem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, a także złuszczającym i ściągającym.
Kwas migdałowy
– jest to substancja, która przez swoje właściwości pozwala uzyskać zadowalające efekty zabiegu dla cer wrażliwych i alergicznych. Kwas ten stosuje się w przypadku pacjentów, których skóra boryka się ze zmianami trądzikowymi, rozszerzonymi naczynkami i drobnymi zmarszczkami, bądź zmniejszona gęstością. Kwas migdałowy charakteryzuje się
Kwas azelainowy
– kwas o delikatnym działaniu. Jest odpowiedni do skóry atopowej. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Co ważne, cery tłuste i trądzikowe także mogą wykazywać nadmierną reaktywność i uwrażliwienie na działanie czynników zewnętrznych.
Peeling medyczny
efekty zabiegu
Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Efekty (jak podczas innych zabiegów) uzależnione są od wielu czynników. Przed wszystkim skóra pacjenta. Peelingi medyczne w przeciwieństwie do tych, które można kupić w drogerii czy aptece i wykonywać w warunkach domowych działają bardziej intensywnie skłaniając naskórek do wzmożonej regeneracji. Do głównych efektów możemy zaliczyć:
- wygładzenie skóry
- zredukowanie nierówności
- ujednolicenie kolorytu
- zniwelowanie przebarwień
- zniwelowanie zmian trądzikowych
- poprawę elastyczności i sprężystości
PRZYPADEK 1
PRZYPADEK 1
Czy peeling medyczny
jest dla każdego?
Jeśli cera pacjenta nie posiada ewidentnych przeciwskazań i lekarz nie postanowi inaczej, to odpowiedź brzmi – tak. Przeciwwskazaniem będą tu także ciężkie i zaognione postacie trądziku, duże ilości zmian barwnikowych na skórze oraz skłonność do powstawania blizn.
Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Pacjentów
1. Czy peeling chemiczny boli?
Jeśli wykonywany jest peeling chemiczny głęboki, może wystąpić ból, który dla pacjenta będzie nie do wytrzymania, dlatego też specjalista po dokładnym oczyszczeniu skóry stosuje miejscowe znieczulenie.
2. Czy peelingi chemiczne są bezpieczne?
Innowacyjny peeling chemiczny o działaniu liftingująco – ujędrniającym. Dzięki małym cząsteczkom działa w najgłębszych warstwach skóry. Silnie stymuluje skórę bez widocznego złuszczania. Jest bezpieczny, nie wywołuje podrażnienia, nie uwrażliwia na światło
3 Jak często stosować peeling chemiczny?
Odstępy pomiędzy zabiegami, powinny wynosić około 2-5 tygodni. Jeżeli oczekujemy spektakularnych efektów, jeden zabieg peelingu chemicznego może nie wystarczyć. Najlepsze efekty da seria zabiegów, ustalona ze specjalistą z uwzględnieniem naszych potrzeb i typu cery.
Nasi lekarze
ortodoncja, ortodoncja dzieci i dorosłych, kompleksowe konsultacje stomatologiczne, medycyna estetyczna, leczenie trudnych wad kostnych, leczenie wad roszczepowych w zakresie twarzowej części czaszki
Cennik
usług peelingi medyczne
Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
- Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
- ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa