Resurfacing - lifting
niechirurgiczny skóry
Resurfacing twarzy to w wybranych przypadkach ciekawa alternatywa dla botoksu czy liftingu.

Laserowy resurfacing twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na wiotką skórę twarzy. W największej mierze zabieg ten pozwala na pozbycie się problemu szarej i ziemistej cery, która jest bez blasku.
Dzięki niemu przestają być widoczne:
- przebarwienia posłoneczne
- blizny potrądzikowe
- zmiany pigmentacyjne
- blizny chirurgiczne
- bruzdy
- zmarszczki
Przebieg
zabiegu

Resurfacing polega na usuwaniu wierzchniej warstwy skóry. Laser oddziałuje na cerę wywołując efekt termiczny.
W miejscach, do których dociera wiązka lasera dochodzi do odparowania naskórka i części skóry właściwej. W ten sposób tworzą się minimalne uszkodzenia. Między nimi skóra zostaje nieuszkodzona, a to znacząco przyspiesza proces gojenia i rekonwalescencji oraz stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Jest to technika frakcyjna laseroterapii.
Przed zabiegiem obszar skóry jest znieczulany. Resurfacing nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło. Standardowo trwa on 30-45 minut, w zależności od powierzchni skóry. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerujący preparat ochronny. Obserwacja pacjenta po zabiegu nie jest konieczna.
Pełna rekonwalescencja trwa ok. tydzień, jednak do aktywności zawodowej pacjenci zwykle wracają już po 2-3 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra często jest zaczerwieniona i obrzęknięta, dlatego należy to uwzględnić w codziennym funkcjonowaniu. Makijaż można zrobić najwcześniej po upływie doby od zabiegu, a przez tydzień pacjent powinien unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania oraz przekrwienia skóry.
Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Pacjentów
1. Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
Długość okresu utrzymywania się efektów po laserowym resurfacingu twarzy jest stosunkowo długa (nawet kilka lat) lecz zmienna u różnych osób.
2. Jak uniknąć powikłań po zabiegu?
Powikłania po zabiegu laserowego resurfacingu twarzy są najczęściej spotykane u pacjentów o ciemnej karnacji oraz obciążonych dodatkowymi czynnikami ryzyka (w tym chorobami przewlekłymi). Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa z lekarzem wykonującym zabieg, przedstawienie swoich oczekiwań oraz omówienie w sposób jasny swojego stanu zdrowia i historii chorób.
3. Zalecenia po zabiegu
W ciągu pierwszych 24-godzin po zabiegu laserowego resurfacingu twarzy należy 4-5 krotnie oczyszczać skórę i każdorazowo nanosić na nią warstwę tłustej maści, takiej jak np. wazelina, najlepiej nie stosować kremów z substancjami czynnymi, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić uszkodzoną skórę
Nasi lekarze
ortodoncja, ortodoncja dzieci i dorosłych, kompleksowe konsultacje stomatologiczne, medycyna estetyczna, leczenie trudnych wad kostnych, leczenie wad roszczepowych w zakresie twarzowej części czaszki
Cennik
usług laseroterapi

Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
-
Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
-
ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa