Masz pytania? Zadzwoń do nas lub napisz: Kontakt telefoczniny stomatologia Warszawa +48 22 660 38 00 Email stomatologia Warszawa recepcja@odent.pl

Twitter Stomatologia Odent Facebook stomatologia Odent Warszawa Instagram Odent Warszawa

Stomatologia dziecięca

W Centrum ODENT w Warszawie (ul. Duchnicka 3, Żoliborz) zatrudniamy lekarzy stomatologów, specjalizujących się w leczeniu dzieci. Każdy stomatolog dziecięcy z naszej kliniki to specjalista, którego cechuje duża cierpliwość, spokój i wielkie serce do pracy z dziećmi. Nasi lekarze potrafią dostrzec oraz zrozumieć reakcje i potrzeby małego Pacjenta, a ponieważ dziecko to nie jest „mały dorosły”, doskonale wiedzą, że podczas leczenia stomatologicznego dzieci wymagane jest specjalne podejście. Doskonale wiemy, że dobry dentysta dla dzieci to prawdziwy skarb, dlatego nasi lekarze cechują się empatią, dużym poczuciem humoru oraz wyczuciem, tak aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo podczas zabiegu.

Odpowiednie podejście stomatologa dziecięcego to podstawa!

W ODENT zadbaliśmy więc zarówno o to, by za leczenie małych Pacjentów odpowiadał warszawski stomatolog dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem, dużą wiedzą i odpowiednim podejściem, jak również o stworzenie odpowiedniej atmosfery wewnątrz gabinetów naszego Centrum. Podczas leczenia zębów, dziecku wyświetlana jest bajka na monitorze nad fotelem stomatologicznym. Czeka na nich również pokój zabaw z wieloma atrakcjami: Playstation, TV z kanałami dziecięcymi, zabawki, tablica do pisania, książki i kolorowanki. Wszystko to sprawia, że maluch czuje się podczas wizyty u stomatologa dziecięcego bardzo swobodnie, a leczenie łączone jest z zabawą. Jeżeli dodamy do tego brak jakiegokolwiek bólu czy dyskomfortu, związanego z zabiegiem, uzyskamy efekt w postaci braku strachu przed kolejnymi wizytami.

Profesjonalne leczenie stomatologiczne dla dzieci

Leczenie stomatologiczne u dzieci wykonujemy w bezbolesnym komputerowym znieczuleniu miejscowym The Wand, jak również z pomocą gazu rozweselającego. Nasz stomatolog dziecięcy zadba o to, aby wizyta była dla dzieci jak najbardziej przyjemna! Oferujemy dostępne dla dzieci plomby o różnych kolorach, które mały Pacjent może sobie wybrać wedle upodobania.

Oczywiście oprócz zapewniania odpowiedniej atmosfery, która pozwala pokonać strach małemu Pacjentowi oraz stosowania wysokiej jakości znieczulenia, stomatolog dziecięcy musi zadbać również o profesjonalizm podczas wykonywanego zabiegu. W naszym Centrum ODENT w Warszawie wszyscy specjaliści dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, a także posiadają do swojej dyspozycji najlepsze urządzenia oraz narzędzia, dzięki którym są w stanie wykonywać rozmaite zabiegi skutecznie i sprawnie. Dzięki temu każdy dentysta dla dzieci z naszej kliniki, cieszy się dużym zaufaniem najmłodszych Pacjentów!

Po każdej wizycie dziecko otrzymuje w nagrodę prezent za dzielne zachowanie!

 

Jakie zabiegi oferujemy młodym Pacjentom?

Stomatolog dziecięcy w Warszawie, dbając o potrzeby małych Pacjentów i zdając sobie sprawę z różnorodności problemów, jakie mogą wystąpić, jest w stanie zaoferować szeroki zakres usług – zarówno jeżeli chodzi o profilaktykę, jak również zaawansowane zabiegu – również chirurgiczne.

Dentysta dziecięcy pracujący w ODENT zajmuje się między innymi:

 • wypełnieniami w zębach mlecznych,
 • podcinaniem wędzidełek warg (górnej i dolnej), a także języka,
 • lakowaniem trzonowców i przedtrzonowców,
 • ekstrakcjami zębów mlecznych,
 • leczeniem kanałowym,
 • kontrolą uzębienia.

Oczywiście każdy rodzic ma możliwość skorzystania z wizyty adaptacyjnej – jest to niezwykle ważny element edukacji dziecka i budowania w nim zaufania do lekarza specjalisty. W trakcie takiej wizyty dentysta nie przeprowadza żadnych zabiegów, a jedynie kontroluje stan uzębienia dziecka – dzięki temu nie ma mowy o jakimkolwiek dyskomforcie, który mógłby sprawić, że dziecko zraziłoby się do specjalisty. Co więcej – wizyta odbywa się we wspomnianym już wcześniej kolorowym gabinecie, a przed nią i po jej zakończeniu, maluch może skorzystać z pokoju zabaw, który jeszcze lepiej przekona go do tego, że stomatolog dziecięcy w Warszawie to człowiek, któremu można zaufać i którego nie trzeba się obawiać.

Jeżeli chcecie Państwo uniknąć niechęci i stresu dziecka przed wizytami u dentysty, warto zadbać o jego edukację w tym zakresie już od najmłodszych lat. Powinniście przede wszystkim zachęcać do wizyty, opowiadać o pracy stomatologa w superlatywach i nie wypowiadać słów nacechowanych negatywnie, jak „ból”, „operacja” czy „zastrzyk”. Wtedy łatwiej będzie nakłonić małego Pacjenta do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

Oczywiście, w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, stomatolog dziecięcy w Warszawie podpowie Państwu jak powinna wyglądać profilaktyka uzębienia i na co zwrócić szczególną uwagę – zarówno w przypadku małych, jak starszych dzieci.

Nie tylko stomatologia dziecięca!

Centrum ODENT w Warszawie to nie tylko usługi dentysty dziecięcego, ale również profesjonalne leczenie ortodontyczne. Dzięki niemu możliwe jest wyeliminowanie różnego rodzaju problemów ze zgryzem oraz uzębieniem dziecka, takich jak:

 • niewłaściwe uszeregowanie zębów,
 • stłoczenie zębów albo szpary między nimi,
 • wysunięta lub cofnięta broda,
 • asymetria w rysach twarzy,
 • wady wymowy,
 • zbyt częste oddychanie przez usta.

Każdy z tych problemów można wyeliminować dzięki aparatowi na zęby, który zaproponuje nasz warszawski ortodonta. Oczywiście zabiegi w tym zakresie również są bezbolesne i nie wywołują jakiegokolwiek dyskomfortu, dlatego Państwa dziecko będzie czuło się w pełni bezpiecznie. Każde leczenie ortodontyczne jest przeprowadzane po wcześniejszych badaniach, dzięki którym mamy pewność tego, co jest problemem i w jaki sposób ustalić plan leczenia, aby przyniosło ono odpowiedni skutek.

Zapraszamy do sprawdzenia cennika usług stomatologicznych i ortodontycznych, a w przypadku jakichkolwiek pytań – do bezpośredniego kontaktu z naszym Centrum ODENT w Warszawie Żoliborzu. Zapewnimy Państwa dzieciom opiekę, na jaką zasługują!

Umów się na wizytę

W celu uzyskania szczegółowych informacji o naszych usługach prosimy o kontakt z recepcją lub prosimy wypełnić poniższy formularz, a sami się z Państwem skontaktujemy. Wypełnienie formularza kontaktowego nie jest jednoznaczne z umówieniem wizyty.

Umów Wizytę
Call Now Button