Wywiad z Panią Doktor Barbarą Obłoj, założycielką Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent w Warszawie, autorki wielu publikacji oraz wykładów w dziedzinie ortodoncji oraz współrealizatorki prac naukowo-badawczych finansowanych przez Ministerstwo Nauki, która znajduje również czas na współpracę z Fundacją Rozszczepowe Marzenia wspierającą leczenie dzieci z wadami rozszczepowymi twarzy. Kobieta konkretna, rzeczowa, profesjonalna i jednocześnie niezwykle uprzejma.

Vip Biznes Klub: Witam Panią Doktor. Proszę nam opowiedzieć w jaki sposób udało się Pani stworzyć tak nowoczesne i przyjazne dla pacjentów Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent?
Dr Barbara Obłoj: Stworzenie profesjonalnej kliniki stomatologicznej było moim marzeniem od zawsze. Chciałam pracować według swoich zasad, mieć perfekcyjnie wyszkoloną kadrę lekarzy oraz personelu pomocniczego. Wszystko, aby mieć pewną swobodę leczenia, czasami nawet bezpłatnego, pacjentów dla których to w tym momencie jest niezbędne i pilne, a nie mają na to środków finansowych. Studiując stomatologię na Akademii Medycznej w Szczecinie podjęłam decyzję o równoległym studiowaniu nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Wiedza ekonomiczna okazała się pomocna w spełnieniu swoich marzeń o założeniu swojej własnej kliniki. Reszta to efekt niezwykle ciężkiej pracy oraz pasji z jaką wykonuje ten zawód już od tylu lat.

VBK: Czym wyróżnia się Odent od innych na rynku?
BO: Myślę, że szczególnym uznaniem wśród pacjentów. Zespół Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent składa się ze specjalistów posiadających doświadczenie i znakomite osiągnięcia w pracy z pacjentami. Taki zespół w połączeniu z najnowszymi technologiami, jakimi dysponuje klinika, gwarantuje naprawdę spektakularne efekty. Wszyscy nasi lekarze systematycznie uczestniczą w sympozjach i konferencjach podnosząc swoje kwalifikacje. Nie bez znaczenia jest fakt, że oprócz profesjonalizmu mają dobre podejście do pacjentów. Nawet tych najbardziej wymagających uwagi ? dzieci.

VBK: Jakie nowoczesne metody leczenia proponuje Pani Doktor swoim pacjentom?
BO: Wszystkie specjalności stomatologiczne obecnie stanowią jedną, nierozerwalną całość. W dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej korzystamy z nowoczesnego aparatu-piezosurgery pozwalającego na niesamowitą precyzję zabiegów chirurgicznych, możliwość wszczepienia implantu i wykonania korony na implancie w jeden dzień. Wymienię również protetykę i wykonywane przez stomatologów w naszym centrum korony i mosty pełnoceramiczne Zircona i Lava – najnowocześniejsze obecnie technologie w świecie. Natomiast w ortodoncji specjalizujemy się głównie w leczeniu trudnych wad ortognatycznych i rozszczepów, gdzie często prostowanie zębów jest wspomagane zabiegiem chirurgicznym w obrębie szczęk.

VBK: Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzane są u Państwa?
BO: Walory estetyczne odgrywają coraz większą rolę w życiu społecznym każdego z nas. Coraz więcej pacjentów pomimo, że ma zadbane zęby chce je poprawić pod względem estetycznym. Takie usługi wymagają specjalizacji na najwyższym poziomie i my takie proponujemy. Pacjenci mogą u nas podczas jednej wizyty wybielić zęby za pomocą lampy wybielającej ZOOM. Oferujemy również licówki porcelanowe, korony protetyczne czy wkłady koronowe.

VBK: W czym Pani, jako lekarz, upatruje największy postęp rozwoju współczesnej stomatologii?
BO: Przez ostatnie piętnaście lat stomatologia niezwykle szybko się rozwinęła. Zarówno na świecie jak i w Polsce. Warto zauważyć, że zmiany te dotyczą postępu technologicznego oraz zmian w procedurach i sposobach leczenia w stomatologii. Posiadamy nowe, udoskonalone urządzenia i aparaturę wykorzystywane do diagnostyki i leczenia oraz szereg zmian w procedurach. Dotyczy to wszystkich dziedzin stomatologicznych – chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, implantologii, protetyki, profilaktyki stomatologicznej, wybielania zębów, ortodoncji.

VBK: W jakim kierunku Odent chce się rozwijać?
BO: Naszym celem jest zapewnienie kompleksowego leczenia dbając o wszystkie sfery – zdrowotne, funkcjonalne i estetyczne. Wiedza, doświadczenie zawodowe, nieustanna praca i nauka, perfekcyjność w detalach oraz stawianie przede wszystkim samemu sobie wysokiej poprzeczki to kierunek do dalszego rozwoju kliniki.

VBK: Dziękuję za rozmowę Pani Doktor i życzę, aby wszyscy Pani pacjenci mieli nie tylko zdrowy, ale i piękny uśmiech!