Kwas hialuronowy - uzupełnianie utraty objętości tkanek
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym ciele.
Z wiekiem jednak proces tworzenia jego cząsteczek ulega degradacji.
W związku z tym kwasu w organizmie jest coraz mniej. Skutkuje to między innymi zmniejszeniem gęstości, a co za tym idzie i elastyczności skóry twarzy. Tutaj zastosowanie znalazł zabieg kwasem hialuronowym pochodzenia syntetycznego.
Przede wszystkim zabieg kwasem hialuronowym służy jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej i ma na celu wizualnie odmłodzić skórę twarzy. Aplikowany jest on za pomocą iniekcji.
W zależności od gęstości preparatu, korygować można okolicę ust oraz głębokich zmarszczek twarzy. Wykorzystuje się go również do uzupełnienia objętości okolicy policzków i skroni. Najczęstszym zastosowaniem kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest modelowanie i korekta kształtu ust.
Dla kogo jest zabieg
wypełniania zmarszczek?
Zabieg przeznaczony jest dla każdej osoby dorosłej.
Szczególnym wskazaniem do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest dojrzała, wiotka i sucha cera o obniżonej gęstości. W tym przypadku o efekt będzie łatwiej i będzie szybciej widoczny.
Przeciwwskazania
modelowania ust
kwasem
hialuronowym
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym też mają swoje przeciwwskazania. Wśród nich wymienić można:
- ciążę i karmienie piersią
- wiek poniżej 18 lat
- jednoczesne przeprowadzanie zabiegów laserowych
- trądzik pospolity
- opryszczkę
- skłonność do powstawania blizn
- choroby nowotworowe
- nieleczoną cukrzycę
- infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja, na której lekarz wspólnie z pacjentem rozważają wszystkie możliwości i podejmują jak najlepszą decyzję. Komunikacja w tym przypadku jest bardzo ważna, ponieważ pozwala to na jak najlepsze dobranie odpowiedniego zabiegu.
Przebieg
zabiegu
Po omówieniu potrzeb pacjenta i podaniu miejscowego znieczulenia aplikowany jest preparat o odpowiedniej gęstości. Zabieg kwasem hialuronowym trwa około 15 minut i jest w pełni bezpieczny.
Pacjent już po 4 godzinach od zabiegu może wrócić do normalnej aktywności i funkcjonowania. Sama skóra jednak tuż po zabiegu może być lekko obrzęknięta, ale nie jest konieczny okres rekonwalescencji.
Kwas hialuronowy jest na tyle bezpiecznym zabiegiem, że już następnego dnia po jego zastosowaniu można robić makijaż.
Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Pacjentów
1. Czy warto stosować kwas hialuronowy?
Warto regularnie sięgać po kwas hialuronowy, by zapewnić jej prawidłowe nawilżenie, sprężystość i gęstość oraz młody wygląd skóry. Można używać go jako samodzielny preparat albo sięgać po kosmetyki, które zawierają ten składnik
2. Co niszczy kwas hialuronowy?
Kiedy jest go dużo, skóra jest jędrna, dobrze nawilżona, a proces jej regeneracji następuje szybko. Jednak z wiekiem, pod wpływem wolnych rodników, enzymów, ale też promieniowania UV, kwasu hialuronowego ubywa
3. Czy kwas hialuronowy ma skutki uboczne?
Po wstrzyknięciu, kwas hialuronowy może sporadycznie powodować bóle głowy, zawroty głowy, swędzenie, mrowienie lub obrzęk. W rzadkich przypadkach kwas hialuronowy może wywoływać alergie. Pojedyncze badania sugerują, że należy unikać doustnej suplementacji kwasu hialuronowego u osób po przebytej chorobie nowotworowej
Nasi lekarze
ortodoncja, ortodoncja dzieci i dorosłych, kompleksowe konsultacje stomatologiczne, medycyna estetyczna, leczenie trudnych wad kostnych, leczenie wad roszczepowych w zakresie twarzowej części czaszki
Cennik
Kwas hialuronowy - uzupełnianie utraty objętości tkanek
Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
- Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
- ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa