Osocze bogatopłytkowe
(wampirzy lifting)
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem powstałym na skutek obróbki krwi własnej pacjenta. Krew ta pobierana jest na wizycie za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego. W kolejnej fazie poddaje się ją odwirowaniu i separacji. Tak przygotowane osocze można podać pacjentowi.
Co ma na celu odwirowywanie?
W połączeniu z separacją, pozwala zagęścić osocze tak, aby uzyskać w nim jak najwyższe stężenie płytek krwi.
Osocze usprawnia proces regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych. Aktywizuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz poprawia pracę komórek macierzystych.
Często osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w terapii łączonej z laseroterapią, aby wzmocnić efekt przebudowy skóry oraz przyspieszyć gojenie.
Wskazania do zabiegu
osoczem bogatopłytkowym
W medycynie estetycznej, tzw. wampirzy lifting sprawdza się, gdy pacjent:
- potrzebuje zniwelować oznaki starzenia się skóry (m.in. zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra)
- obserwuje zmęczenie skóry, brak napięcia i elastyczności, utratę blasku, wiotkość
- cierpi na łysienie typu męskiego
Efekty
wampirzego liftingu
Terapia osoczem zapewnia wyraźną odnowę i regenerację skóry. Ponadto wygładza zmarszczki, jak również poprawę jędrności skóry.
Efekty zabiegu:
- rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
- przebudowa włókien kolagenowych
- wygładzenie zmarszczek
- przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
- zniwelowanie łysienia skóry
PRZYPADEK 1
PRZYPADEK 2
Jak wygląda
zabieg
Zabieg – podobnie jak wszystkie procedury medyczne – poprzedzony jest konsultacją lekarską, na której cały proces jest tłumaczony krok po kroku. Pacjent informuje również lekarza o swoich dolegliwościach zdrowotnych do wykonania zabiegu.
Terapia polega na pobraniu krwi pacjenta (ok. 5-20 ml). W kolejnej fazie następuje wydzielenie z niej erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Wykonuje się to w specjalnie przygotowanej do tego wirówce. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, na którym opiera się przeprowadzany zabieg. Z powodzeniem może być stosowane punktowo (jak klasyczna mezoterapia) lub też liniowo (wzdłuż zmarszczek i fałd). Zabieg może być stosowany na różne części ciała.
Dla maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie najczęściej pokrywając miejsca zabiegu kremem znieczulającym. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie dentystyczne.
Czas zabiegu osoczem bogatopłytkowym
Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Czas utrzymywania się efektów
Efekty zabiegów wykonywanych osoczem bogatopłytkowym w serii 3 powtórzeń utrzymują się nawet do około 12 miesięcy.
Okres rekonwalescencji po zabiegu
W nielicznych przypadkach po zabiegu może wystąpić lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból.
Objawy te pojawiają się jednak na tyle rzadko i ustępują w ciągu kilka dni, że nie warto się nimi przejmować. Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów zdarzają się obrzęki miejscowe, które ustępują do 4 godzin.
W zdecydowanej większości przypadków pacjenci już dzień po zabiegu mogą wrócić do codziennych aktywności.
Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Pacjentów
1. Na co pomaga osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, wygładzania blizn, regeneracji tkanek przyzębia i odbudowy tkanki kostnej. Pozwala ono również na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry.
2. Czego nie wolno robić po osoczu?
Jakie są zalecenia zaraz po wykonaniu osocza bogatopłytkowego? Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami, starać się nie dotykać nadmiernie skóry, a w domu przygotować świeżą poszewkę na poduszkę do spania.
3. Czy wstrzykiwanie osocza boli?
Czy zabieg jest bolesny? Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Po zabiegu może pojawić się bolesność, która ustępuje samoistnie. Należy zwrócić uwagę na to żeby po podaniu osocza bogatopłytkowego PRP, nie zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Nasi lekarze
ortodoncja, ortodoncja dzieci i dorosłych, kompleksowe konsultacje stomatologiczne, medycyna estetyczna, leczenie trudnych wad kostnych, leczenie wad roszczepowych w zakresie twarzowej części czaszki
Cennik
Osocze bogatopłytkowe (PRP)
Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
- Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
- ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa