Protetyka stomatologiczna
Specjalizujemy się w nowoczesnych rozwiązaniach protetycznych.
Ważne, aby protezę zębową wykonał doświadczony i wykwalifikowany protetyk. Warszawa to miasto, w którym pracuje wielu świetnych specjalistów. Mamy przyjemność współpracować z najlepszymi ekspertami z dziedziny protetyki. Zapraszamy do naszego Centrum Medycznego, w którym nasi wykwalifikowani lekarze pomogą Ci uporać się z problemami uzębienia i zaproponują wstawianie zębów oraz kompleksowe leczenie protetyczne, w oparciu o najlepsze materiały, protezy zębowe i sprawdzone metody.
Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia w przypadku braków zębowych (stosowane są specjalne protezy zębowe i inne rodzaje uzupełnień protetycznych).
Zapewniamy najwyższą jakość leczenia protetycznego w pełnym zakresie. Przed rozpoczęciem leczenia protetycznego, opracowany zostaje indywidualny plan leczenia często po konsultacji z lekarzami specjalizującymi się w innych dziedzinach stomatologii: ortodoncji, endodoncji, periodontologii i chirurgii szczękowej.
Zaufaj naszym specjalistom
Leczenie protetyczne możne dotyczyć każdego z nas – jest niezależne od wieku pacjenta.
Jeżeli masz problemy:
- ukruszony lub ułamany ząb
- szpary między zębami, diastemę
- nieprawidłowy i nierówny kształt zębów
- braki pojedynczych zębów
- brak wszystkich zębów – bezzębie
Rodzaje
uzupełnień
Uzupełnienia protetyczne stałe:
- korony porcelanowe i cyrkonowe
- mosty
- wkłady koronowo – korzeniowe
- licówki
- inlay, onlay, overlay
- implantoprotetyka (korony na implantach)
Uzupełnienia protetyczne zdejmowane:
- protezy szkieletowe
- protezy akrylowe
- protezy całkowite
Korony porcelanowe
Korony porcelanowe zaleca się w przypadku rozległych zniszczeń i wielu wypełnień w jednym zębie, gdzie zwykłe wypełnienia nie mają możliwości utrzymania się. Korony porcelanowe wykonane są w całości z porcelany i wyglądają w jamie ustnej jak naturalne zęby. To nowoczesne i bardzo estetyczne uzupełnienie protetyczne, cechujące się wysokim realizmem.
Przed decyzją o wykonaniu korony porcelanowej, lekarz stomatolog wykonuje zdjęcie RTG zęba i ocenia jego kondycję. Często konieczne jest przeleczenie kanałowe zęba i wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego. Po dokładnym wyleczeniu i oszlifowaniu zęba lekarz stomatolog pobiera wycisk pod koronę porcelanową, która jest wykonywana w pracowni protetycznej.
Na czas wykonania korony porcelanowej w pracowni, nasz bardzo dobry protetyk (Warszawa to miejsce, w którym znajdują się gabinety ODENT) oferuje pacjentowi tzw. koronę tymczasową imitującą zęba.
Na następnej wizycie lekarz zdejmuje pacjentowi koronę tymczasową i po oczyszczeniu zęba mocuje koronę porcelanową.
Wykonujemy:
- korony porcelanowe na złocie
- korony porcelanowe na tytanie
korony - porcelanowe na szkle Zirconia lava
- korony porcelanowe na stali
Licówki porcelanowe
Licówka porcelanowa – jest to cienkie uzupełnienie protetyczne zęba, płytka porcelanowa, którą mocuje się na powierzchni przedniej zęba (wizualnie przypominająca płytkę paznokcia). Licówka porcelanowa ma grubość 0,5 – 0,7 mm. Licówki wykonuje się w celach estetycznych, aby wydłużyć, skrócić, poszerzyć koronę zęba lub w przypadku przebarwionych, martwych zębów, aby nadać im naturalny wygląd.
Wykonujemy:
- licówki ceramiczne
- licówki kompozytowe
Kiedy możemy zastosować licówki porcelanowe?
- jeśli chcesz zmienić kształt zęba
- jeśli chcesz zmienić wygląd przebarwionego zęba
- jeśli chcesz zamknąć niewielkie przerwy między zębami
- jeśli chcesz wyrównać zęby, które zbyt ściśle na siebie zachodzą
Inlay, onlay porcelanowy
Inlay, onlay porcelanowy – to plomby porcelanowe stosowane w zębach bocznych, które idealnie odbudowują kształt anatomiczny zęba. Inlay i onlay są bardzo estetyczne i o wiele trwalsze od wypełnień tradycyjnych. Lekarz stomatolog oczyszcza z próchnicy wnętrze zęba, pobiera wycisk ubytku, na podstawie którego w laboratorium protetycznym pod mikroskopem wykonywane jest porcelanowe wypełnienie onlay/inlay. Na czas wykonania onlay/inlay w pracowni protetycznej lekarz wypełnia ubytek materiałem tymczasowym, następnie na drugiej wizycie wyjmuje ten materiał i przytwierdza plombę porcelanową do zęba.
Most protetyczny
Most protetyczny – to praca protetyczna, która osadzona jest na stałe z wykorzystaniem naturalnych zębów pacjenta. Mosty protetyczne stosuje się przy jednym lub dwóch brakach zębowych. Mostem uzupełnia się brakujący ząb pomiędzy zdrowymi zębami pacjenta. Zęby pacjenta, które są przeznaczone pod most protetyczny nazywane są zębami filarowymi. Zęby te są szlifowane i wykonuje się na nich korony protetyczne, pomiędzy którymi na przęśle mocuje się brakujący ząb – stąd nazwa most protetyczny.
Wykonujemy:
- mosty protetyczne porcelanowe na metalu lub pełnoporcelanowe
- mosty protetyczne kompozytowe
Wkład koronowo - korzeniowy
Wkład koronowo – korzeniowy zakłada się pacjentowi do zęba, w którym zostały przeleczone kanały korzeniowe. Na podstawie wycisku kanału korzeniowego zęba, laboratorium protetyczne wykonuje wkład koronowo – korzeniowy. Po zacementowaniu wkładu koronowo – korzeniowego w kanale zęba lekarz wykonuje odbudowę zęba.
Wykonujemy:
- wkłady koronowo – korzeniowe złote
- wkłady koronowo – korzeniowe stalowe
- wkłady koronowo – korzeniowe z włókna szklanego
Proteza protetyczna
Protezy zębowe są to ruchome uzupełnienia protetyczne. Stosuje się je u pacjentów, którzy mają duże braki zębowe. Protezy zębowe często odtwarzają część lub wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie. Utrzymują się w ustach na zasadzie przyssania do tkanek miękkich (np. podniebienia).
Wykonujemy:
- protezy zębowe osiadające
- protezy zębowe całkowite
- protezy zębowe szkieletowe – to protezy uzupełniające
- braki w uzębieniu na konstrukcji metalowej
Korzyści
z leczenia protetycznego
Najczęściej zadawane
przez naszych Pacjentów
1. Jakie są etapy wykonania protezy zębowej?
Proces wykonania protezy zębowej wymaga od pacjenta kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym, w celu wykonania przez lekarza stomatologa poszczególnych procedur:
- pobrania wycisków
- ustalenie wysokości zwarcia
- przymiarka zębów w wosku
- odbioru protezy
2. Czy da się uratować złamany ząb?
Tak, oczywiście. Najlepiej zachować fragment ułamanego zęba (umieścić go w soli fizjologicznej lub po prostu przechować w jamie ustnej w ślinie), może się okazać, że możliwa będzie jego reimplantacja (w przypadku wybitego całego zęba) lub przyklejenie z powrotem ułamanego kawałka zęba. W innym przypadku lekarz zaproponuje odbudowę protetyczną zęba np. koronę porcelanową.
3. Czym różni się korona porcelanowa od kompozytowej?
Korona porcelanowa jest bardzo estetyczna: gładka, trwała, lśniąca do złudzenia odwzorowuje naturalny ząb. Korony porcelanowe są wykonane z porcelany napalanej na metal (złoto, tytan, stal) lub z samej porcelany, są bardzo wytrzymałe.
Korona kompozytowa jest wykonana z kompozytu, czyli materiału, który stosuje się do wypełniania ubytków zęba tzw. plomb. Korony kompozytowe wykonywane są w laboratorium protetycznym, traktowane zazwyczaj jako tymczasowe, do czasu wykonania koron porcelanowych.
4. Jak można zlikwidować diastemę?
Diastema jest to szpara pomiędzy środkowymi zębami siecznymi. Diastemę można zamknąć na dwa sposoby. Pierwszy – leczenie ortodontyczne, drugi – korekta kształtu zębów (tzw. jedynek) materiałem kompozytowym lub licówką. W celu dokładnej oceny danego przypadku, zapraszamy na konsultację stomatologiczną do Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT w Warszawie na Woli, na której lekarz stomatolog zaproponuje najlepsze rozwiązanie.
Nasi lekarze
Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
-
Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
-
ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa