Masz pytania? Zadzwoń do nas lub napisz: Kontakt telefoczniny stomatologia Warszawa +48 22 660 38 00 Email stomatologia Warszawa recepcja@odent.pl

Twitter Stomatologia Odent Facebook stomatologia Odent Warszawa Instagram Odent Warszawa

Profilaktyka

profilaktyka u dzieci

Drodzy rodzice profilaktyka stomatologiczna to najprościej mówiąc zapobieganie próchnicy i dążenie do utrzymania zdrowych zębów naszych pociech.
O zęby dbamy od pierwszych chwil wyrżnięcia zębów. Należy nauczyć dziecko codziennego mycia zębów – szczoteczką i pastą z fluorem, 2-3 razy dziennie najlepiej po każdym posiłku. W wieku około 7 lat możemy dziecku wprowadzić nitkę stomatologiczną i płyn do płukania zębów.

sm-3

 

Kolejność higieny jamy ustnej:

  • szczotkowanie, szczotką dostosowaną do wieku dziecka
  • nitkowanie, wprowadź około 7 roku życia dziecka
  • płukanie zębów płynem do płukania ust dla dzieci

Profilaktyka stomatologiczna ma również miejsce w gabinecie, u małych pacjentów wykonujemy:

 

 

  • Lakierowanie zębów – polega na pokryciu zębów lakierem z fluorem, lekarz „maluje” pędzelkiem każdego zęba. Lakier zastyga na zębach i tworzy na nich powłokę, która utrzymuje się do kilkunastu godzin, powodując przedłużony czas uwalniania jonów fluoru w strukturę zęba. Zabieg lakierowania zębów ma na celu wzmocnienie szkliwa i powoduje, że zęby są mniej podatne na próchnicę. Lakierowanie zębów u dzieci proponujemy wykonywać co 3 miesiące, zabieg jest zupełnie bezbolesny.
  • Lakowanie zębów – jest to zabieg polegający na uszczelnianiu bruzd specjalnym światłoutwardzalnym preparatem zwanym lakiem. U dzieci lakujemy bruzdy w zębach stałych bocznych, czyli trzonowcach i przedtrzonowcach. W bruzdach zębów, czyli na powierzchni żującej najczęściej dochodzi do powstania próchnicy, ponieważ zalegają na nich resztki pokarmu. Lakowanie zęba powinno się wykonać maksymalnie do kilku miesięcy od pojawienia się zęba w jamie ustnej, zabieg jest bezbolesny dla dziecka.
  • Profilaktyczne wizyty kontrolne u stomatologa, oceniające kondycję zębów dziecka. Lekarz sprawdza, czy zęby rosną prawidłowo, czy dziecku nie grozi próchnica, stopień mineralizacji szkliwa oraz czy zęby są prawidłowo czyszczone.

 

 

Zabiegi lakierowania i lakowania zębów powinny być przeprowadzone po profesjonalnym oczyszczeniu zębów z osadu (polega na oczyszczeniu wszystkich zębów z osadu za pomocą stomatologicznej szczoteczki i pasty polerującej), ponieważ zwiększa to ich efektywność. 

Poniżej przedstawiamy Państwu diagram zębów mlecznych z opisem, kiedy powinny pojawiać się zęby u Waszych dzieci:

zeby (1)

 

Cennik:

 

Wizyta adaptacyjna 120zł
Wypełnienie małe w zębie mlecznym 200zł
Wypełnienie duże w zębie mlecznym 240zł
Znieczulenie The Wand + żel znieczulający 70zł
Podcięcie wędzidełka wargi dolnej w znieczuleniu miejscowym The Wand 500zł
Podcięcie wędzidełka wargi górnej w znieczuleniu miejscowym The Wand 500zł
Podcięcie wędzidełka języka w znieczuleniu miejscowym The Wand 500zł
Lakowanie (1 ząb) 100zł
Ekstrakcja zęba mlecznego w znieczuleniu The Wand 125zł-170zł

Umów się na wizytę

W celu uzyskania szczegółowych informacji o naszych usługach prosimy o kontakt z recepcją lub prosimy wypełnić poniższy formularz, a sami się z Państwem skontaktujemy. Wypełnienie formularza kontaktowego nie jest jednoznaczne z umówieniem wizyty. Usługi świadczymy w Warszawie przy ul. Duchnickiej 3.

Umów Wizytę
Call Now Button