Wybielanie zębów
Błyskawiczne wybielanie zębów
Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów poprawiający estetykę zębów.
Śnieżnobiały uśmiech wpływa na dobre samopoczucie i dodaje pewności siebie. Zdrowe i białe zęby są naszą wizytówką.
W Centrum Medycznym ODENT wykonujemy wybielanie:
- wybielanie zębów metodą gabinetową
- wybielanie zębów metodą nakładkową
- wybielanie pojedynczego zęba
- rozjaśnianie koloru zębów
Metody
wybielania zębów
Wybielanie metodą gabinetową - 90 min!
Wybielanie zębów metodą gabinetową trwa około 90 minut i jest zupełnie bezbolesne. Lekarz nakłada trzykrotnie żel wybielający na zęby i naświetla je specjalnym akcelatorem. Dziąsła przed nałożeniem żelu wybielającego są zabezpieczane płynnym koferdamem, aby preparat nie podrażnił śluzówki dziąsła. Po jednej wizycie masz białe zęby a efekt jest długofalowy – utrzymuje się około 2 lat.
W ciągu kilkudziesięciu minut uzyskasz biały i lśniący uśmiech!
Metoda nakładkowa
Wybielanie zębów nakładkowe jest przeznaczone dla pacjentów, którzy wolą taki zabieg rozłożyć w czasie i wykonać go w warunkach domowych. Lekarz wykonuje u pacjenta specjalną szynę wybielającą oraz daje pacjentowi żel wybielający wraz z dokładną instrukcją użytkowania go w domu. Szyny wraz z żelem wybielającym pacjent zakłada na noc. Efekt końcowy, jaki daje wybielanie zębów nakładkowe, możemy zobaczyć po 7 do 14 dni od pierwszego dnia założenia szyn wybielających
Wybielanie pojedycznego zęba
W przypadku zębów leczonych kanałowo, zdarza się, że zmienia się barwa zęba na sino-szarą. Takie przebarwienia tworzą się w wyniku przenikania do zębiny barwników krwi, martwej miazgi zęba i materiału wypełniającego kanał.
Wybielanie takiego zęba polega na opracowaniu ubytku i założenia do środka zęba preparatu wybielającego. Preparat uwalania się w zębie i wybiela koronę zęba. Wybielenie zęba zazwyczaj wymaga kilku wizyt, na której stomatolog uzupełnia preparat wybielający. Na ostatniej wizycie, po uzyskaniu zadowalającego efektu stomatolog zakłada ostateczne wypełnienie kompozytowe.
przed wybielaniem zębów należy je profesjonalnie oczyścić w gabinecie z kamienia i osadu
Zalecenia
przed i po zabiegu wybielania zębów
Zalecenia przed wybielaniem zębów
- Przed wybielaniem należy profesjonalnie oczyścić zęby z kamienia i osadu w gabinecie stomatologicznym. Zabieg higienizacji należy przeprowadzić minimum 2 dni przed zabiegiem wybielania, preferowane jest wyleczenie próchnicy i zabezpieczeniu ubytków tymczasowymi wypełnieniami szczególnie wrażliwych okolic przyszyjkowych zębów.
- Po wybielaniu stomatolog wypełni zęby materiałem kolorystycznie dobranym do wybielonych zębów.
Zalecenia po wybielaniu zębów
- Po zabiegu wybielania zębów może wystąpić nadwrażliwość, zalecamy wówczas stosować pasty zmniejszające nadwrażliwość ogólnodostępne w aptekach i drogeriach.
- W trakcie wybielania nakładkowego oraz po wybielaniu przez około 1 tydzień zalecamy stosować tzw. białą dietę, a w szczególności ograniczyć: kawę, herbatę, czerwone wino i inne kolorowe napoje, jagody, ćwikłę, czarną porzeczkę, soki przecierowe, oraz płukanki do ust na bazie chlorheksydyny.
- Przez około 48 godz. po zabiegu zalecamy nie palić papierosów, ponieważ substancje te mogą obniżyć efektywność zabiegu wybielania.
- Zalecamy za 6-8 miesięcy czyszczenie zębów (scaling).
Korzyści jakie daje nam zabieg wybielania zębów nakładkowego lub gabinetowego:
- wygląd białych, zdrowszych zębów
- białe zęby są atutem urody i młodego wieku
- poprawa samopoczucia
Najczęściej zadawane
przez naszych Pacjentów
1. Czy efekt wybielanie zębów pozostaje na zawsze?
Efekt wybielania zębów nie ulega zmianie przez okres 2-3 lat, ale jest sprawą indywidualną, zależy od naszych przyzwyczajeń żywieniowych np.: picia mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina oraz czy palimy papierosy. Zależy także od tego czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, czy wykonujemy profesjonalne zabiegi higienizacyjne w gabinecie stomatologicznym: skaling, piaskowanie, dzięki którym regularnie usuwamy osad i kamień nazębny.
2. Jak należy przygotować się do wybielania?
Przed wykonaniem zabiegu wybielania należy poddać się zabiegowi higienizacji w gabinecie stomatologicznym, aby profesjonalne usunąć kamień i osad nazębny (skaling i piaskowanie).
3. Czy wybielanie zębów jest bolesne?
Wybielanie zębów jest bezbolesne, przed zabiegiem wybielania lekarz stomatolog nakłada na dziąsła koferdam światłoutwardzalny zabezpieczając je przed dostaniem się na nie preparatu wybielającego. Podczas zabiegu wybielania może pojawić się nadwrażliwość, która ustępuję zazwyczaj po upływie 24 godzin.
4. Czy wybielanie osłabia szkliwo?
Wybielanie zębów nie osłabia szkliwa. Nowoczesne preparaty używane do wybielania zębów są na bazie utleniaczy i nie naruszają tkanki szkliwa w sposób mechaniczny. Barwniki zawarte w szkliwie zostają rozjaśnione bez zmiany jego struktury.
5. Czy wybielają się wypełnienia (plomby)?
Niestety nie, dlatego po wybieleniu zębów może zaistnieć konieczność wymiany wypełnień lub uzupełnień protetycznych w widocznych miejscach na zębach.
Nasi lekarze
Cennik
Po wypełnieniu formularza odpowiemy w ciągu 60 minut w godzinach pracy kliniki.
- Godziny otwarcia Centrum:
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 8:00 - 15:00
- ul. Grzybowska 85
00-844 Warszawa